عیب یابی و تعمیر یخچال

اگر با یخچال خود مشکلی دارید و برای عیب یابی و تعمیر یخچال ممکن است به کمک نیاز داشته باشید ، به مکان مناسب رسیده اید. در زیر همه فیلم های مربوط به عیب یابی مربوط به یخچال و فریزر را مشاهده خواهید کرد ، و همچنین همه علائم رایج یخچال و فریزر مانند یخ درست نکردن یا پر سر و صدا بودن را ذکر می کنیم. علامتی را که یخچال شما نشان می دهد انتخاب کنید و با قسمتهایی که می توانند این مشکل را برطرف کنند آشنا می شوید.

نحوه تعمیر یخچال پر سر و صدا

بررسی فن کندانسور

بیشتر یخچالهای مدرن و بدون یخبندان دارای سیم پیچ خازنی با فن خنک می شوند. فن کندانسور برای از بین بردن گرما و همچنین گردش هوا روی ظرف تخلیه هوا را از طریق سیم پیچ کندانسور برای تبخیر آب یخ زدایی گردش می دهد. اگر یخچال شما سر و صدای زیادی ایجاد می کند ، موتور فن کندانسور می تواند مقصر باشد. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپرسور کار می کند. علاوه بر سر و صدا ، ممکن است یخچال شما به اندازه معمول خنک نماند و یا به طور منظم روشن و خاموش شود.

نحوه بازرسی:

برای تعمیر یخچال خود آن را از منبع تغذیه جدا کنید و سپس پانل دسترسی عقب را جدا کنید.
موتور فن کندانسور را پیدا کنید ، این موتور معمولاً در نزدیکی کمپرسور در قسمت پایین عقب یخچال دیده می شود.
موتور فن کندانسور را بصورت تصویری از نظر سایش یا خرابی بررسی کنید. به دنبال هرگونه آوار و انسداد باشید که می تواند مانع از حرکت آزادانه فن شود.
اگر موتور فن توقیف شده یا فرسوده شده باشد ، به یک موتور فن خازنی جایگزین احتیاج دارید.

اواپراتور فن موتور

موتور فن اواپراتور وظیفه کشیدن هوا بر روی سیم پیچ اواپراتور هنگام کار کمپرسور را دارد. اگر یخچال و فریزر شما صدای بلندی ایجاد می کند که به نظر می رسد از قسمت فریزر می آید ، موتور فن اواپراتور معیوب می تواند مقصر باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که یخچال و فریزر شما به اندازه معمول سرد نمی ماند و یا یخ شما بیشتر مدت زمان یخ بستن دارد.

نحوه بازرسی:

بعد از اینکه یخچال را از برق کشیدید ، درب فن اواپراتور را جدا کنید. درپوش فن اواپراتور در داخل واحد در محفظه فریزر قرار دارد.
موتور اواپراتور را از نظر وجود علائم سایش یا خرابی بررسی کنید. اگر مقدار قابل توجهی یخ روی موتور وجود دارد ، فریزر خود را یخ زده و ببینید آیا این مسئله مسئله را برطرف می کند یا خیر.
تلاش برای چرخاندن دستی شافت موتور ، باید با حداقل مقاومت آزادانه بچرخد.
اگر نمی توانید آن را به راحتی بچرخانید ، یا اگر کاملاً فرسوده شده است ، برای تعمیر یخچال خود به یک موتور فن اواپراتور تعویض نیاز دارید.

پنجشنبه 12 فروردین 1400
بؤلوملر :